Kožešinová moda ... ‼ ♫

8. července 2007 v 18:01 | (c) Greg! |  Přibehy pro Srdce

Kožešinová móda
• Většina kožešin pocházejících jak ze zvířat odchycenýchv přírodě, tak z komerčních chovů je prodávána v aukčních domech, které se nacházejí většinou poblíž míst největší produkce - těmi největšími jsou aukce v Kodani, Helsinkách, Oslu, Petrohradu, Seattlu a Torontu. Zákazníky jsou zde nejčastěji dealeři nebo obchodníci firem, které se zabývají prodejem kožešin už přímo kožešníkům nebo oděvním firmám. Nejvíce zásobovanými trhy jsou v současné době země jako Čína, Japonsko, dále Rusko a bývalé republiky Ruska, Španělsko, USA.
• Málo známou a podceňovanou skutečností je to, že v současné době je velká část zvířat zabita jen pro malé lemy na oděvech a obuvi, tzv. trimy. To je do jisté míry důsledkem masivní reklamní kampaně posledních tří let, heslem které je to, že kožešiny si již může dovolit každý. Výsledkem jsou obchody plné oděvů, bot či doplňků olemovaných na nejrůznějších místech kožešinou. Odhaduje se dokonce, že v současné době je množství zvířat zabitých pouze pro lemování oděvů či bot již vyšší, než pro výrobu oděvů klasických, celokožešinových. V případě lišek využití pro lemy převažuje - až 90 % lišek je tedy zabito jen pro lemy.
• O.s. Svoboda zvířat je v současné době partnerem mezinárodního projektu, cílem kterého je podpora módy bez kožešin - Obchod bez kožešin. V rámci tohoto programu jsou zákazníci informováni o tom, který návrhář, výrobce či prodejce se rozhodl nepodporovat již dále krutý obchod s kožešinami. Preferencí těchto společností tak mohou zákazníci sami ovlivnit další nabídku obchodníků ve prospěch alternativních materiálů a snížit tak počet zabíjených zvířat.
Již několikátým rokem je o.s. Svoboda zvířat také partnerem mezinárodního projektu Design Against Fur , což je mezinárodní soutěž mladých designérů zaměřená na problematiku získávání kožešin a kožešinovou módu. Každým rokem je určeno několik vítězů oblastních kategorií a jeden vítěz celkový, kteří jsou odměněni zajímavými cenami. V roce 2006 Svoboda zvířat také poprvé vyhlásila vítěze českého kola.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama