Kampaň ♥ PROTI SRSTI ♥ Naděje pro zvířata

8. července 2007 v 18:03 | (c) Greg!
PROTI SRSTI byla zahájena v roce 1999, ačkoliv zájem o problematiku získávání kožešin zahájila o něco dříve Nadace na ochranu zvířat. Od roku 2000 vede kampaň již Svoboda zvířat.
Od roku 2003 je Svoboda zvířat členem Fur Free Alliance - aliance, která sdružuje téměř 40 organizací chránících práva zvířat, s více než 10 miliony členů a podporovatelů na celém světě.
Základními cíli kampaně jsou:
• Informování veřejnosti o problematice
Ukončení nebo omezení činnosti kožešinových farem
Informování veřejnosti o problematice zahrnovalo zpočátku vydávání propagačních materiálů jako jsou letáky, samolepky, plakáty či videokazety. V posledních letech se Svoboda zvířat soustředí mimo to i na profesionální reklamní akce, které prezentuje při velkoplošném výlepu, na billboardech nebo při nich využívá nové směry v reklamě typu guerilla kampaní.

Svoboda zvířat uspořádala v oblasti informování veřejnosti také desítky informačních akcí zaměřených především na zákaznice a zákazníky obchodů a nositelky a nositele pravých kožešin.
V roce 2002 byla také zorganizována mezinárodní odborná konference "Welfare kožešinových zvířat ve faremních chovech".
Součástí kampaně je publikování v novinách a časopisech , v televizi a rozhlase. Potěšitelný je také zájem některých studentek a studentů o tento problém, kterému věnují své studijní práce.
Design Against Fur /DAF/ je mezinárodní soutěž mladých designérů zaměřená na problematiku získávání kožešin a kožešinovou módu. Každým rokem je určeno několik vítězů oblastních kategorií a jeden vítěz celkový, kteří jsou odměněni zajímavými cenami. V roce 2006 Svoboda zvířat také poprvé vyhlásila vítěze českého kola.
Fur Free Retailer /FFR/ - Obchod bez kožešin je mezinárodní program, který byl zahájen v roce 2006, a jehož je Svoboda zvířat spolu s ostatními účastnickými státy členem od počátku. Pro účast v tomto programu jsou oslovováni prodejci, návrháři a výrobci oděvů a doplňků, kteří se tak mohou připojit k mezinárodní síti firem odmítajících kožešinovou módu. Seznam těchto firem je zveřejňován ve všech zúčastněných zemích a zákazníci mohou díky logu FFR ihned poznat, zda jejich oblíbený obchod podporuje nebo odmítá krutý a zbytečný obchod s kožešinami.
Ukončení nebo omezení činnosti kožešinových farem je cílem, který je uskutečňován dvěma základními směry: monitoringem chovů a změnami v legislativě.
Svoboda zvířat od roku 1999 monitoruje velké chovy tzv. kožešinových zvířat v ČR a v nevyhovujících případech iniciuje správní řízení. V roce 2003 se takto podařilo ukončit provoz liščí farmy u Milevska.
V roce 2003 při novelizaci zákona na ochranu zvířat podala Svoboda zvířat s podporou některých poslanců návrh na zákaz chovů šelem pro hospodářské účely. Ačkoli jej podpořila řada poslanců, návrh neprošel. Svoboda zvířat bude i v budoucnu prosazovat restriktivní legislativní předpisy vůči chovům zvířat na kožešiny po vzoru některých zemí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kupujete si zančku která testuje na zvířatech

Ano •
Ne ♥
Ani newím ☺
Je mi to jedno♠

Komentáře

1 Janča Janča | E-mail | Web | 8. července 2007 v 21:07 | Reagovat

Ahojky máš u mě ceny za soutěž o nej mazla je to v rubrice soutěže Pa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama