Europarlament zasahuje !!! ♀

8. července 2007 v 17:52 | (c) Greg! |  Přibehy pro Srdce

Europarlament chce zakázat obchod s kožešinami psů a koček

No to snad ne! Oni fakt jsou takoví sobci, že by kvůli prachům zabíjeli zvířata a to i psy a kočky!! Tak to jako fakt nechápu...
----------------------------------------------------------------------------------------
Kliknutím fotografii zvětšíte.Zvětšit obrázek Obchodníkům z kožešinami padnou každoročně za oběť milióny psů.
foto: Novinky - Kristina Labohá
Poslanci Evropského parlamentu podpořili zákaz obchodování s kožešinami koček a psů v celé EU a také zákaz jejich dovozu a vývozu. I když se v Evropě tato zvířata kvůli kožešině nechovají, mohou se produkty vyrobené z kůží domácích mazlíčků na trh dostat ze třetích zemí, například z Číny. Zákaz by mohl platit už letos.

19.6. 2007 13:29
BRUSEL - Parlament odmítl část původního návrhu Evropské komise, který umožňoval dovoz kůží koček a psů, pokud bylo zvíře chováno na maso.
Kožešiny domácích zvířat se do Evropy dostávají především z Číny. Kvůli nižší ceně se prodávají jako padělky jiných kožešin, ale i jako umělé kožešiny v oděvnictví, ale například i v hračkářském průmyslu.
Ochránci zvířat varují, že se psy a kočkami určenými na kožešiny se v mnoha zemích zachází nehumánně. Často jsou prý zvířata z kůže stahována zaživa. Například v Číně prý každý rok takto zemřou dva milióny zvířat. Obchodníci pak často klamou a na štítcích se objevují matoucí názvy jako asijský šakal, čínský vlk nebo asijský mýval.
Většina Evropanů považuje získávání kožešin z psů a koček za nepřijatelné a neetické a 15 zemí EU (ČR a Slovensko mezi nimi nejsou) už proto zavedlo zákazy či omezení, které se těchto výrobků týkají. Podle nového návrhu by se ale sjednotila pravidla všech 27 států unie, a dovozci by dál nemohli využívat rozdílů v legislativě jednotlivých členských zemí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kupujete si zančku která testuje na zvířatech

Ano •
Ne ♥
Ani newím ☺
Je mi to jedno♠

Komentáře

1 sisawinx sisawinx | Web | 8. července 2007 v 17:54 | Reagovat

ahoj nechci dolezat ale jsem v soutezi o nej blog a byla bych ráda kdybys premne hasol/Hlasla

...

pls

http://fadley.blog.cz/0707/1-kolo-souteze-o-nej-blog

mas moc hezky blog mrkni na ten moj pls

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama