zdravotní péče o Labradora

8. května 2007 v 13:13 | (c) Greg! |  Labrador
Volba veterinárního lékaře: Výběr veterináře pro vašeho psa by neměl být založen na proslulosti,
ale na dosažotelnosti z vašeho domova. Chtějte veterináře, ketrý je blízko, protože potřebujete pohotovostní nebo opakované ošetření po zranění. Patrně dáte přednost zvěrolékaři, který má možnost psa ubytovat, rozumí všempotřebám vašeho mazlíčka a díkysvým schopnostem, odpovědnosti a citlivosti má dobrou pověst. není nic horšího než čekat na výrok veterináře den či déle. V případě vážnějšího nebo komplikovanějšího zranění nebo ochoření doporučuju vyhledat raději městskou ošetřovnu drobného zvířectva.
Preventivní péče: Je mnohem levnější, snažší a účinější věnovat se předcházení nemocem a potížím než později bojovat s chorobami a cizopasníky. Budoucí matka by měla být pod dohledem zvěrolékaře. fena předává prostřednictvím kolostra štěňatům odolnost vůči chorobám, která jim vydrří osm až deset měsíců. Může však na ně přenést také cizopasníkya mnoho infekcí. Proto je užitečné předem se o všem informovat u lékaře, který o fenu pečuje.
Od odstavení do 5 měsíců: Štěňata by měla být odstavena kolem dvou měsíců. Štěně zůstavajícíu matky a sourozenců do osmi týdnů se obvykle v dalším životě lépe přizpůsobí jiným psům a lidem. V každém případě byste měli nově koupené štěně nechat ihned prohlédnout veterinářem. Program očkování začíná obvykle v útlém věku. Při první prohlídce je nejlepší nechat prohlédnout zuby a stavbu kostry. Mnoho štěňat má problémy s kolenními čéškami jiné zase se zákalem očí a dalšími očními problémy, šelesty na srdci. Psi mohou mít také povahové vady a váš zvěrolékař je možná schopen posoudit temperament vašeho štěněte. Mnoho štěňat je uspáno, když se jejich povaha spojí s jinými zdravotními problémy.
Od 5 měsíců do jednoho roku: Jakmile je vaše štěně staré 5 měsíců, měli byste spolu s veterinárním
lékařem vypracovat plán jeho očkování. Během tělesné prohlídky by mělo být vyšetřeno běžnou metodou na dysplazii kyčelního kloubu a další koubní onemocnění. Jestliže se nechystáte využít svého psa v chovu, můžete se s veterinářem domluvit na kastraci. Mezi 7 a 8 měsícem věku může být posouzeno, jak váš labrador vyhovuje plemenému standardu. Určí to jeho výstavní možnosti a vhodnost do zařezení k chovu. Pokud štěně není prvotřídní či se nehodí k chovu doporučují někteří veterináři štěně vykastrovat. Je dokázáno, že kastrace má kladný vliv na štěňata obou pohlaví. Kastrace, mnohdy používaná jako prostředek k uklidnění ( snadnější ovládání) psa, musí být provedena ještě před jeho plnou pohlavní zralostí. Získané chování (hlavně zlozvyky :D) kastrovaný pes neztratí. No já osobně bych svého pejska teda nevykastrovala...
Psi starší než jeden rok: Jednou za rok byste měli se svým psem navštívit veterináře na pravidelnou prohlídku a očkování. Sice neexistuje taková nemoc jako stáří, ale tělesné funkce se věkem mění a oči a uši už nejsou tak výkonné. Podobně je tomu s vnitřními orgány, jako jsou játra, ledviny a střeva. Vhodné změny diety doporučené veterinářem mohou udělat život radostnější stárnoucímu labradorovi i vám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 domísek domísek | Web | 8. května 2007 v 16:19 | Reagovat

máš moc hezký blog a děkuji za komentář na mém blogu

2 veruška veruška | 11. června 2008 v 19:45 | Reagovat

mno tak to je hustý jako stáhnout od někoho jinýho to umí každý!!!

3 NIKOLA MULLEROVA NIKOLA MULLEROVA | E-mail | 1. března 2009 v 16:38 | Reagovat

Ja mam labradora Charliho je to muj mazlicek i kdys ho mam teprve chvili je mu skoro 9 mesicu tak jestli by si mi mohla napsat  co je pronej nejlepsi .

4 žjz žjz | 8. července 2009 v 14:20 | Reagovat

trapný jen trapný

5 ZdenekJ ZdenekJ | E-mail | 17. ledna 2017 v 16:46 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na labradorsky-retrieve.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama