Nintendogs - Chcete mě ?

8. května 2007 v 7:52 | (c) Greg! |  Citáty a ftípky o pesánkách
Nintendogs - Chcete mě ?
Máte pocit, že je váš život pod psa? Že stojí za starou belu? Možná je to tím, že jste ještě nepodlehli kouzlu jménem Nintendogs. Virtuální mazlíčci nejsou mrtvý žánr, věřte nám!
Všichni si jistě vzpomínáte na dobu, kdy nejprve Japonsko a později celý zbytek světa přepadlo virtuální kuře, potažmo jeho napodobeniny z továren čínských soudruhů. Ještě teď si s nostalgickou slzou vzpomenu, jak jsem láskyplně vychovával svého dinosauříka jen proto, aby mi ten parchant vždycky nakonec pošel. Tamagotchi se každopádně stalo fenoménem a je jen s podivem, že pokusů navázat na jeho monstrózní úspěšnost bylo tak málo. Jak bystrý čtenář pochopil, jeden z těch velice povedených máme před sebou.
Jak už název napovídá, Nintendo si tentokrát vzalo na mušku nejlepšího přítele člověka (ne, nejedná se o simulátor pití piva). Hra Nintendogs vychází ve třech edicích a to: Labrador, Jezevčík a Čivava. Nemusíte se však bát, že by se váš výběr zúžil na jediné plemeno. Každá z verzí obsahuje plemen hned 10 - je tedy z čeho vybírat.
Ihned po zapnutí vás hra vybídne k zakoupení štěňátka. První překvapení vás čeká, když si čtyřnohého miláčka přivedete do vašeho virtuálního příbytku. Musíte mu totiž dát jméno a naučit ho, aby na něj slyšel, k čemuž výborně slouží vestavěný mikrofon. Na skutečně unikátní herní zážitek dnes člověk narazí poskrovnu, okamžik, kdy se štěně naučí reagovat na váš hlas a přiběhne na zavolání, však k takovým zážitkům rozhodně patří.
Zanedbány nebyly ani ostatní přednosti NDS. Váš miláček jistě ocení, když se s ním na dotykovém displeji pomazlíte nebo když mu na hraní nafouknete virtuální balónek a to ne jinak než skutečným foukáním! Hra dokáže reagovat dokonce i na takové drobnosti, jako je doba, kdy si se psem nejčastěji hrajete. Když se mu věnujete především v noci, celý den potom spí a naopak.
Nintendogs se nesnaží Tamagotchi skutečně kopírovat, pravda, aby byla štěňátka spokojená, musíte je sice krmit, venčit a občas umýt, pokud to však neuděláte, žádná tragédie se neděje. Štěňátka zůstanou štěňátky na věčné časy, nikdy nezemřou a dokonce ani nevyrostou. Jejich osobnost se však časem vyvíjí.
K dispozici máte virtuální peníze, za něž si můžete pořídit celou řadu serepetiček, které nabízejí místní obchody. Kromě psího žrádla, čisté vody a speciálních šampónů si časem můžete dovolit i nový dům nebo další psy. Ty můžete mít najednou celkem tři, přičemž si kdykoliv kteréhokoliv lze odložit do Dog Hotelu.
Způsobů vydělávání peněz existuje taktéž několik. První z nich je Disc Competition, ve kterém se s vašim borcem zúčastníte soutěže v chytání disků. Záleží při tom jak na šikovnosti psa, tak i vašich prstů. Vypilovat správnou techniku hodu není žádná sranda. Netrénovaný pes zase disk vržený do pořádné dálky (tedy za velký počet bodů) nechytí a pes nevychovaný disk zase chytí, ale už vám ho nepřinese zpět. Druhou disciplínou je Agility Trial, kde pomocí stylusu provádíte psa skrze překážkovou dráhu. I zde je důležité, aby měl váš svěřenec na dráze něco naběháno, když ho totiž navedete k trubce, kterou má proběhnout a on stáhne ocas mezi nohy a uteče, na nikoho to dobrý dojem neudělá. Poslední soutěží je zkouška toho, jak váš pes poslouchá vaše příkazy, což je jediná kategorie, kde všichni mí svěřenci totálně selhali. Asi jsem je příliš rozmazloval…
Ale zkuste nerozmazlovat něco tak roztomilého. NDS sice neoplývá příliš výkonným grafickým hardwarem, ale modely všech štěňat jsou naprosto k sežrání a způsob, jakým na vás házejí známé "psí oči", vás prostě dostane. K vylepšování vzhledu svých čtyřnohých mazlíků lze použít hromady nejrůznějších předmětů, od všemožných obojků, přes mašličky až po netradiční vychytávky typu lenonky či královská koruna.
Každá mince má dvě strany, ani Nintendogs nejsou hrou dokonalou. První z "nevýhod" je už pouhý fakt, že se nejedná o hru v pravém slova smyslu. V Nintendogs totiž není žádný konkrétní cíl, nic po čem byste uviděli závěrečné titulky. Jistě, vyplívá to už ze žánru, někomu by to ale mohlo vadit.
Druhá věc: po několika dnech prozkoumáte všechny možnosti hry a dostaví se stereotyp. Jednou denně si tak Nintendogs na 10 minut zapnete, nakrmíte psy, vyhrajete soutěž a dojdete s nimi na procházku. I přesto je Nintendogs naprosto úžasná hra, která posunula hranice svého "žánru". Pravda, není pro každého, pokud vám ale právě tento specifický styl sedí, nemůžete sáhnout jinam.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama